Minimum raz w miesiącu dzielimy się wiedzą i selekcjonujemy najważniejsze artykuły.
Reklama
Certyfikacja UTZ – zrównoważony rozwój produkcji rolnej, wdrożenia, audyty, szkolenia, certyfikacja
Logo UTZ informuje klientów, że produkty pochodzą z bezpiecznych plantacji. Przedsiębiorstwo dostarczające artykuły na rynek stosuje się do dobrych praktyk rolniczych, które wymagają zastosowania najwyższej jakości surowców do wytworzenia zdrowej i wartościowej żywności dla konsumentów. UTZ to program certyfikacji dla zrównoważonej produkcji produktów obejmujących kawę, herbatę, kakao i orzechy laskowe. Znak UTZ pokazuje klientom i partnerom biznesowym, że Twoje produkty zostały pozyskane w sposób zrównoważony, począwszy od uprawy aż po sprzedaż w sklepie.
UTZ to zrównoważona produkcja rolna
Standard UTZ został przygotowany w celu wypełnienia przez przedsiębiorstwa produkcyjne wysokich standardów podczas pozyskiwania surowców naturalnych oraz ich przetwarzania. Jest przeznaczony dla plantatorów kawy, herbaty, kakao i orzechów laskowych.
Przedsiębiorstwa posiadające certyfikat UTZ włączają się aktywnie w ochronę środowiska naturalnego. Zastosowują profesjonalne systemy zarządzania jakością produktów, które powstają w higienicznych i bezpiecznych warunkach.
Wdrożenie standardu UTZ w przedsiębiorstwach branży spożywczej
Globalny standard upraw dla przedsiębiorstw produkujących żywność wymaga dostosowania się do kodeksu postępowania UTZ, który dotyczy procesu upraw i zbiorów. Firma wdrażająca certyfikat, zgodnie z wyznaczonymi zasadami, zapewnia bezpieczeństwo produktów w całym łańcuchu dostaw – od zamówienia artykułu, poprzez opuszczenie magazynu przedsiębiorstwo, aż po umieszczenie go na półce sklepowej.
Wdrożenie certyfikatu UTZ zostaje poprzedzone audytem łańcuchu dostaw
Przedsiębiorstwo produkujące żywność musi przejść przez etap analizy głównej działalności, jaką jest prowadzenie upraw, ich przetwarzanie oraz dostarczanie do klientów biznesowych. Służy w tym celu audyt łańcucha dostaw, w których weryfikowani są partnerzy przedsiębiorcy – eksporterzy, importerzy, detaliści, hurtownicy, przetwórcy, kupcy, itd. Wdrożenie standardu UTZ wiąże się z wypełnieniem poniższych warunków:
Stosowanie się do dobrych praktyk produkcyjnych w ramach przetwórstwa rolnego.
Wykorzystywanie profesjonalnych rozwiązań do monitorowania jakości i bezpieczeństwa żywności.
Kontrolowanie potencjalnych zagrożeń, które mogłyby zaszkodzić wytwarzanym artykułom.
Umożliwienie na swobodną identyfikację wytwarzanych produktów.
Prowadzenie szczegółowej identyfikacji partnerów handlowych.
Stosowanie systemów służących do nadzorowania zachodzących procesów produkcyjnych.
Dokumentowanie materiałów wejściowych i wyjściowych.
Przestrzeganie dobrych praktyk magazynowania.
Przeprowadzanie cyklicznych weryfikacji jakości żywności.
Aktywne włączenie się w ochronę środowiska naturalnego.
Potrzebujesz porady?
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Kliknij przycisk, aby rozpocząć czat on-line
Certyfikacja UTZ podnosi standard firmy produkującej żywność
Globalny standard upraw jest przydatny, jeśli firma stara się o kupno certyfikowanego surowca w celu jego przetwarzania lub sprzedaży. Potwierdza dostosowanie się do dobrych praktyk produkcyjnych, wśród których wymienia się zrównoważoną produkcję i identyfikowalność artykułów. Wdrożenie certyfikatu UTZ zapewnia przedsiębiorstwu dostęp do nowych rynków. Zwłaszcza do nawiązania współpracy z kontrahentami wymagającymi potwierdzenia dbałości o środowisko naturalne i bezpieczeństwo zachowane podczas upraw.
Przedsiębiorstwo uzyskuje następujące korzyści dzięki certyfikacji UTZ:
Pozyskiwanie certyfikowanych towarów od znanych i cenionych przedsiębiorstw.
Umieszczanie logo UTZ na produktach, co potwierdza wiarygodność marki.
Zamieszczenie danych firmy na stronie internetowej UTZ.
Zwiększenie jakości oferowanych usług i produktywności.
Potwierdzenie statusu społecznie odpowiedzialnej firmy.
Uzyskanie wpływu na kształtowanie cen rynkowych produktów.
Pomoc w spełnieniu wymagań
Realizujemy szereg usług doradczych, audytowych i szkoleniowych wspierających działania organizacji, które wychodzą naprzeciw obowiązkowi wywiązania się z regulacji prawnych jak i wymagań stosowanych standardów lub norm. Zapraszamy do kontaktu.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »