Newsletter

Reklama

Systemy jakości dla pralni odzieży

Odzież pracownica oraz wymagania dla pralni – wymagania HACCP, GHP, GMP

Pracodawca ma obowiązek zapewnić, aby stosowane środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze posiadały właściwości ochronne i użytkowe oraz zapewnić odpowiednio ich pranie, konserwację, naprawę, odpylanie i odkażanie.

Aby właściwie dobrać odzież dla pracowników produkcji i przetwórstwa żywności należy rozważyć wiele istotnych obszarów. Przede wszystkim odzież powinna być przystosowana do przyjętych zasad zarządzania ryzykiem w zakresie bezpieczeństwa żywności i zapewniać ochronę produktu przed przeniesieniem na niego zanieczyszczeń lub ciał obcych w wyniku kontaktu z pracownikiem. Jako elementy podstawowe należy wziąć pod uwagę:

 • strefy ryzyka w firmach spożywczych (high and low risk areas),
 • rodzaj wykonywanych prac,
 • warunki temperatury, wilgotności w pomieszczeniach.

Odzież robocza zgodna z wymaganiami HACCP (Sanepid i Weterynaria) jest podstawą działań mających na celu zapewnienie właściwych warunków higienicznych przy produkcji żywności. Odzież ochronna HACCP jest istotnym elementem Dobrych Praktyk Higienicznych (GHP).

Oferujemy Państwu możliwość zakupu odzieży roboczej renomowanych polskich producentów. Oferujemy:

 • Kurtki, kamizelki do chłodni i mroźni
 • Bluzy męskie i damskie we wszystkich rozmiarach
 • Spodnie męski i damskie we wszystkich rozmiarach
 • Fartuchy białe / kolorowe i zapaski dla gastronomii
 • Nakrycia głowy
 • Bielizna dla szpitali i hoteli
 • Odzież tego typu charakteryzuje się wysoką trwałością - nawet po wielu cyklach prania.
 • Przeznaczona jest dla pracowników firm produkujących, przetwarzających i dystrybuujących żywność.
 • Walory estetyczne i parametry techniczne odzieży sprawiają, że pracuje się w niej komfortowo i bezpiecznie.

Personalizacja odzieży roboczej

Oferujemy również możliwość dostosowywania odzieży do polityki wizualnej klienta tak aby odzież stała się wizytówką firmy, umożliwiającą identyfikację pracowników oraz wspomagając kreowanie lub utrwalania marki.

Haft jest najwyższej jakości co umożliwiają bogata kolorystyka najlepsze nici. Zamówieni na hafty i naszywki od jednej sztuki.

W ofercie znajduje się również odzież lekarska o właściwościach antystatycznych i bakteriostatycznych, odzież robocza dla przemysłu chemicznego i paliwowego, ubrania ochronne dla Straży Pożarnej, odzież HACCP przeznaczona dla przemysłu spożywczego, odzież o intensywnej widzialności wykorzystywane przez sektor drogowy oraz budowlany a także wysokiej jakości koszule flanelowe.

Pomoc w spełnieniu wymagań

Realizujemy szereg usług doradczych, audytowych i szkoleniowych wspierających działania organizacji, które wychodzą naprzeciw obowiązkowi wywiązania się z regulacji prawnych jak i wymagań stosowanych standardów lub norm. Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź również

Wymagania dla higieny żywności dla konsumentów

Dobre praktyki higieniczne GHP, produkcyjne GMP

Badania laboratoryjne żywności i pasz, badania przechowalnicze

Reklama