Newsletter

Reklama

Inspekcje higieny w firmach ATP, luminometr

Inspekcje higieny, walidacja czyszczenia, audity COVID-19

Inspekcje higieny ATP – walidacja czyszczenia

Testy zawartości adenozynotrifosforanu (ATP) określają poziom obecności bakterii w wodzie i innych substancjach oraz na powierzchniach. Skontaktuj się z nami już dziś, aby przeprowadzić audyt higieny oparty o testy ATP, które pomogą Ci uniknąć kosztownego zanieczyszczenia bakteriologicznego. Z uwagi na fakt, że ATP jest cząsteczką i źródłem energii obecnym w we wszystkich żywych komórkach, testy ATP pozwalają uzyskać dobrej jakości dane dotyczące liczby organizmów w badanej próbce.

Test ATP jest skuteczny i zapewnia szybkie uzyskanie wyników w formie prezentacji na ekranie. Przy wszystkich przeprowadzanych przez nas analizach laboratoryjnych używamy najnowocześniejszego sprzętu. Badanie to obejmuje pomiar bioluminescencji badanej próbki. Reakcja ATP/ADP z lucyferazą powoduje luminescencję, która jest mierzona luminometrem. Ilość światła obrazuje poziom obecności żywych organizmów w badanej próbce. Wyniki wykonanej przez nas analizy ATP/ADP mogą zostać wykorzystane do spełnienia wewnętrznych wymogów związanych z higieną lub w ramach przepisowych kontroli czystości powierzchni. W razie konieczności możemy wykorzystać te wyniki przy współpracy nad planem higieny oraz rodzajami zastosowanych środków chemicznych. Wszystkie nasze usługi są indywidualnie dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb i pomogą Państwu w zarządzaniu ryzykiem związanym z prowadzeniem działalności produkcyjnej lub handlowej, a także w zwiększeniu wydajności oraz w poprawie reputacji.

Inspekcje COVID-19 – „Bezpieczne miejsce”

Uzyskanie znaku „Bezpieczne miejsce dla firm zapewnia pracowników, dostawców i klientów, że obowiązują surowe normy higieny, przy ponownym otwarciu związanym z COVID-19. Firmy zobowiązane są do dostosowania swoich wewnętrznych procedur do podwyższonych oczekiwań związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny.

Wraz z naszymi ekspertami ds. higieny, epidemiologami i audytorami przygotowaliśmy protokoły oceny dla audytu higienicznego zgodnego z COVID-19 (lub podobnych), specyficznego dla sklepów handlowych, hoteli, centrów fitness oraz gastronomii, które zawierają kluczowe zalecenia władz globalnych dotyczące najlepszych praktyk. Protokoły te można dostosować, aby spełniały specyficzne normy zdrowotne i higieniczne również dla innych obszarów tj. zakłady przemysłowe, usługowe, wypożyczalnie, itp.

Po pomyślnym zakończeniu wstępnego audytu higienicznego i usunięciu niezgodności Państwa obiekt oraz firma zostanie zatwierdzona znakiem „Bezpieczne miejsce” – jednoznacznym potwierdzeniem, że wskazana lokalizacja jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa zdrowia i higieny. Proces oceny obejmuje:

  • Złożenie aplikacji uczestnika
  • Wstępne szkolenie dla uczestnika
  • Wstępna ocena na miejscu
  • Działania po weryfikacji zdalnej
  • Zapraszamy do kontaktu.
Tło

Potrzebujesz porady?

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
Kliknij przycisk, aby rozpocząć czat on-line

Pomoc w spełnieniu wymagań

Realizujemy szereg usług doradczych, audytowych i szkoleniowych wspierających działania organizacji, które wychodzą naprzeciw obowiązkowi wywiązania się z regulacji prawnych jak i wymagań stosowanych standardów lub norm. Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź również

Wymagania dla higieny żywności dla konsumentów

System HACCP – bezpieczeństwo żywności

Dokumentacja HACCP dla sklepów, marketów, handlu, delikatesów

Dokumentacja HACCP w gastronomii, HoReCa

Reklama