Newsletter

Reklama

IFS dla handlu, markety, delikatesy

IFS Wholesale Cash & Carry – standard dla przedsiębiorców hurtowych

Firmom zajmującym się sprzedażą hurtową i działalnością na rynku cash & carry proponujemy wdrożenie certyfikatu IFS Wholesale. Stanowi podkreślenie wysokiej jakości i bezpieczeństwa dostarczanej żywności oraz zgodności z zasadami standardu IFS Food. IFS Cash & Carry / Wholesale obejmuje wszystkie czynności związane z produktami spożywczymi dostarczanych do Cash & Carry lub dla hurtowni.

Certyfikacja IFS Wholesale

IFS Wholesale wprowadza ustandaryzowane normy wobec produktów sprzedawanych hurtowniom spożywczym. IFS Wholesale należy do grupy standardów potwierdzających zachowanie norm w zakresie wysokiej jakości, legalności pochodzenia i bezpieczeństwa artykułów spożywczych. Mają one na celu ujednolicenie systemów produkcji, zarządzania i monitorowania czynników odbiegających od przyjętych norm, pakowania oraz dostarczania produktów do hurtowni. Stanowią potwierdzenie, że artykuły pakowane luzem oraz świeże owoce, warzywa czy mięso zostały wytworzone z największą dbałością o jakość i wymogi stawiane przez klientów oraz konkurencyjny rynek.

Wdrożenie IFS Wholesale Cash & Carry

Zapewniamy eksperckie wsparcie podczas wdrożenia standardu IFS. Przedsiębiorstwom handlowym, przepakowującym i przechowującym żywność proponujemy fachowe doradztwo i usługi konsultingowe. Zanim przystąpimy do wprowadzenia w firmie certyfikatu IFS Wholesale, przeprowadzamy szczegółową analizę jej działalności na rynku produkcyjnym. Oceniamy szanse na wdrożenie standardu jakości, zachodzące procesy oraz przestrzeganie procedur branżowych i regulacji prawnych.

W procesie wdrożenia IFS Wholesale zajmujemy się:

 • Przeprowadzeniem audytu procesu pakowania produktów.
 • Oszacowaniem potencjalnych zagrożeń w odniesieniu do warunków higienicznych.
 • Zaadaptowaniem systemu do zarządzania jakością.
 • Przygotowaniem niezbędnej dokumentacji.

Nie zostawiamy naszych klientów bez pomocy. Nawet po wdrożeniu standardu IFS Wholesale jesteśmy w stanie zapewnić stałe wsparcie oraz pomoc w udoskonalaniu i rozwijaniu systemów jakości.

Tło

Potrzebujesz porady?

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
Kliknij przycisk, aby rozpocząć czat on-line

Na certyfikat IFS Wholesale składają się następujące elementy:

 • Odpowiedzialność kierownictwa za zachodzące procesy produkcyjne, zgodnie z polityką jakości.
 • Wprowadzenie profesjonalnego systemu jakości.
 • Cykliczne przeprowadzenie analizy jego funkcjonalności.
 • Optymalne zarządzanie zasobami firmowymi.
 • Zadbanie o higieniczny, ustandaryzowany i uporządkowany proces produkcji.
 • Zapewnienie czystych pomieszczeń, w których wykonywane są prace oraz dostępu pracowników do niezbędnych środków higienicznych.
 • Monitorowanie czynników zewnętrznych.
 • Wprowadzanie usprawnień i działań naprawczych.

Standard IFS Wholesale / Cash & Carry został opracowany w celu optymalizacji procedur audytowych dla hurtowni i rynków cash&carry. Te dwa różne rodzaje przedsiębiorstw są postrzegane jako ważne łączniki między producentami i przetwórcami, a także klientami komercyjnymi. Oprócz szerokiej gamy sprzedawanych produktów mogą również prowadzić określone czynności związane z obróbką i / lub przetwarzaniem oraz opracowywać własne marki. W zależności od podstawowej działalności firmy, ma zastosowanie dostosowana lista kontrolna, zarówno w przypadku sprzedaży hurtowej, jak i Cash & Carry.

Przedsiębiorstwo zwiększy przewagę konkurencyjną po certyfikacji IFS Wholesale

Doradztwo ekspertów podczas wdrożenia certyfikatu IFS ukierunkowuje firmę na wprowadzenie i utrzymanie wysokiej jakości procesów produkcyjnych. Standard dedykowany jest dla hurtowników i stanowi potwierdzenie wysokiej jakości zasobów i bezpieczeństwa produkowanej żywności. Po otrzymaniu pozytywnej oceny procesów zarządzania jakością, firma uzyska możliwość opatrzenia swoich produktów logo i certyfikatem IFS.

Korzyści z IFS Wholesale Cash & Carry

Przedsiębiorstwo po wdrożeniu ustandaryzowanego systemu jakości zyska następujące korzyści:

 • Bardziej elastyczne i efektywne zarządzanie oraz wykorzystywanie zasobów firmowych.
 • Dostęp do firm handlowych, które wymagają posiadania certyfikatów jakości.
 • Stałą współpracę z jednostkami certyfikującymi.
 • Ciągłe doskonalenie się przedsiębiorstwa i narzędzi wykorzystywanych w procesie produkcji i dostaw.

Pomoc w spełnieniu wymagań

Realizujemy szereg usług doradczych, audytowych i szkoleniowych wspierających działania organizacji, które wychodzą naprzeciw obowiązkowi wywiązania się z regulacji prawnych jak i wymagań stosowanych standardów lub norm. Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź również

System HACCP w logistyce, transporcie żywności i pasz

System HACCP – bezpieczeństwo żywności

BRC Retail dla handlu żywnością, wytyczne, audyty

Reklama